تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

خورش انار و بادمجان ویژه شام شب یلدا | آموزش آشپزی، آشپزی غذای ایرانی و فرنگی

خورش انار و بادمجان ویژه

کم کم داره شب یلدا از راه میرسه و در تدارک این هستید که برای شام چی بپزید. در ادامه مطلب زیر طرز تهیه خورش انار و بادمجان ویژه شام شب یلدا را به شما بانوان با سلیقه آموزه میدهیم.

مواد لازم برای تهیه خورش انار و بادمجان ویژه

  1. گوشت مرغ ۴۰۰گرم
  2. دانه انار ۱پیمانه
  3. آب انار ۲ پیمانه
  4. پیاز متوسط ۱عدد
  5. روغن ۲ق س
  6. بادمجان قلمی ۳ عدد

 

طرز تهیه خورش انار و بادمجان ویژه

پیاز را پوست کنده و ریز خرد کنید؛بعد در تابه ای مقداری رروغن بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی روغن داغ شد پیاز را سرخ کنید و پس از برشته شدن آن را از روغن دراورده به کناری بگذارید.مرغ را در روغن داغ در تابه گذاشته و سرخ کنید بهتر است هنگام سرخ کردن درتابه را بگذارید تا مرغ بهتر سرخ شود میتوانید کمی نمک و فلفل هم به مرغ اضافه کنید تا طعم دار شود.

پس از سرخ شدن مرغ دانه های انار را هم به تابه اضاافه کنید و پس از کمی تفت دادن پیاز سرخ شده را هم افزوده و خوب مخلوط کنید.حالا نوبت اضافه کردن ادویه نمک و فلفل سیاه است پس از کمی تفت دادن مواد داخل تابه،میتوانید آب انار را اضافه کرده و در ظرف را بگذارید تا با حرارت کم آرام آرام بپزد و جا بیفتد.بادمجان ها را پوست کنده ،نمک زده و کناری بگذارید..

بعد از حدود ۲۰ دقیقه آنها را با دستمال خشک کنید و در تابه ای با مقداری روغن سرخ کنید.۲۰ دقیقه مانده به آخر پخت ،بادمجانهای سرخ شده را به خورش اضافه کنید و اجازه دهید تا خورش جا بیفتد.اگر آب انار در دسترس نبود مبتوانبد ۲ قاشق سوپخوری رب انار غلیط اضافه کنید.ادویه خورشی شامل زیره سیاه زنجبیل جوز هندی فلفل قرمز زردچوبه و فلفل سیاه است همینطور اگر دانه های انار ترش بود میتوانید کمی شکر به آن اضافه کنید.

خورش انار و بادمجان ویژه