تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۰ به بعد

اگر بخواهیم به این فکر کنیم که چه چیزی باعث ترسناک شدن یک فیلم خواهد شد، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد طرح فیلم است. طرح داستان باید بدیع و نوآورانه باشد تا بر مخاطب تأثیر بگذارد. عامل دوم اجرای بازیگران است. اگر بازیگران در اجرای نقش‌های خود موفق ظاهر نشوند همه چیز خراب شده و بر مخاطب تأثیر نخواهد گذاشت. عامل سوم هم موسیقی متن فیلم است که در همه ژانرها تأثیر دارد اما در فیلم‌های ترسناک اثرگذارتر است زیرا در ایجاد فضای ترسناک نقش مهمی دارد. فیلم‌های این لیست بر اساس طرح داستان، اجرای بازیگران و عناصر ترس انتخاب شده‌اند. پس با ما همراه باشید تا با ۱۵ تا از بهترین فیلم ترسناک جدید (از سال ۲۰۱۰ به بعد) آشنا شویم.


۱۵٫ نگهبانان مهمان سرا – The Innkeepers – ۲۰۱۱

دو شکارچی ارواح مشتاقانه در هتلشان منتظر شکار ارواح هستند. اتفاقی که آن‌ها شاهدش هستند شاید جذاب باشد اما کشنده خواهد بود. این فیلم ترسناک به خوبی دیدگاه برادران کوئن را نشان داده و عناصر کمدی سیاه را نیز داراست. تأثیر کلی فیلم به همراه کلیشه‌های داستان‌های ترسناک مخاطب را وادار می‌کند تا پایان فیلم آن را تماشا کند. نقطه اوج داستان قابل قبول بوده و انتظار مخاطب را برآورده می‌کند.


۱۴٫ شوم – Sinister – ۲۰۱۲

زمانی که یک نویسنده و خانواده‌اش به یک خانه جدید نقل مکان می‌کنند اتفاقات عجیبی برایشان رخ می‌دهد. این نویسنده جعبه‌هایی را کشف می‌کند که نشان می‌دهد در این خانه قتل‌های مهیبی رخ داده است. او تصمیم می‌گیرد همراه خانواده آنجا را ترک کند اما دیگر دیر شده. داستان این فیلم بسیار جالب بوده و کارگردانی هوشمندانه‌ای دارد. نقش آفرینی ایتان هاک بسیار موفق بوده و در کنار او نقش منفی داستان هم بسیار قابل قبول بوده است.


۱۳٫ چراغ ها خاموش – Lights Out – ۲۰۱۶

این فیلم پس از اکران چندان مورد توجه قرار نگرفت زیرا طرح داستان چندان جدید نبود، صحنه‌های ترسناک چندان تاثیرگذاری نداشت و مخاطبین از آن چندان استقبال نکردند با این حال نقش آفرینی بازیگران بسیار چشمگیر بود. زمانی که ناپدری ربکا براثر حوادث عجیب در اتاق خوابش کشته شد، او با مادرش و برادر ناتنی‌اش مارتین ملاقات می‌کند. او با دیدن شرایط مادرش برادرش را با خود همراه می‌کند. ربکا آن شب یک روح را می‌بیند: یک زن معلول که با ناخن‌هایش چوب‌ها را می‌خراشد. او به همراه دوست پسرش برت دلیل این اتفاقات و همچنین دوست پنهانی مادرش را کشف می‌کند. برای اولین بار در یک فیلم ترسناک دوست پسر او نمی‌میرد که نکته برجسته‌ای است.


۱۲٫ تسخیر – Possession – ۲۰۱۲

زمانی که یک دختر جوان یک جعبه چوبی درخشان از بقایای دارایی یک خانواده مرحوم را خریداری می‌کند، اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. دختر حالات عجیبی نشان می‌دهد که نشان دهنده تسخیر شدن اوست. پدرش برای کمک به او از علمای یهودی کمک می‌خواهد و آن‌ها او را در یک بیمارستان بستری می‌کنند تا روحش را پاک سازی کنند. فیلم تسخیر یک فیلم خوش ساخت است که نقش آفرینی بازیگران در آن موفق می‌باشد، به همین دلیل برای سایر فیلم‌های ترسناک یک رقیب محسوب می‌شود.


۱۱٫ کالبدشکافی جین دو – The Autopsy of Jane Doe – ۲۰۱۶

فیلم با صحنه‌ای آغاز می‌شود که پلیس یک جسد بی نام و نشان را کشف می‌کند و نام او را جین دو می‌گذارد. جسد او برای کالبد شکافی و مشخص شدن دلیل مرگ به یک کلینیک فرستاده می‌شود. فردی که مشغول کالبد شکافی اوست پسرش را به دنبال کاری به بیرون می‌فرستد و شروع به کار میکند، اما پس از بازگشت او، به همراه هم جسد را کالبد شکافی می‌کنند و رفته رفته به نکات و جزئیاتی دست پیدا می‌کنند که نشان می‌دهد صاحب جسد یک جادوگر بوده و نامیراست. ریتم فیلم نفس را در سینه‌تان حبس می‌کند. طرح داستان بسیار جذاب و پرتنش بوده و یکی از فیلم‌هایی است که باید تماشا کنید.


۱۰٫ توطئه آمیز – Insidious – ۲۰۱۰

یک خانواده خانه خود را عوض کرده و به یک منزل جدید می‌آیند. آن‌ها سه فرزند دارند که کوچک‌ترینشان بدون دلیل به کما رفته و هیچ درمانی ندارد. یکی از دوستان خانوادگی، آلیس، به آن‌ها می‌گوید که پدر این کودک یعنی جاش می‌تواند به دنیای دیگر سفر کند. اکنون جاش باید پسرش را نجات دهد، پیش از آنکه ارواح شرور، روح او را تصاحب کنند. این فیلم بدیع و خوش ساخت در کنار روایت تاثیرگذار و ترسناک آن باعث می‌شود از جایتان تکان نخورید.


۹٫ ویجا : منشا شر – Ouija Origin of Evil – ۲۰۱۶

یک خانواده تظاهر می‌کنند می‌توانند با ارواح ارتباط برقرار کنند تا با این کار پول به دست آورده و مشتری داشته باشند. اما یکی از ارواح با آن‌ها همراه شده و روح جوان‌ترین دختر خانواده را تسخیر می‌کند. رازهای مخوف خانه افشا شده و دوران جنگ جهانی دوم بازمی گردیم. ویجا یک فیلم بدیع و زیباست که با نقش آفرینی‌های بامهارت و جلوه‌های ویژه قابل قبول به یک اثر به یادماندنی تبدیل می‌شود.


۸٫ شب بخیر مامان – Goodnight Mommy – ۲۰۱۴

الیاز و لوکاس دو برادر دوقلو هستند که رابطه تله پاتیک عجیبی دارند. آن‌ها متوجه می‌شوند که مادرشان از بیمارستان بازگشته درنتیجه با عشق و توجه از او استقبال می‌کنند. پس از چند روز باند مادرشان از صورتش جدا شده و هویتش مشخص می‌شود، رفتار او باعث شده که پسرها به او شک کنند. این فیلم روایت بسیار زیبایی دارد و به اسکار هم وارد شد. این فیلم با وجود تنها ۳ بازیگر ۹۰ دقیقه طول کشیده و پایان آن بیننده را راضی می‌کند.


۷٫ قله‌ای به رنگ خون – Crimson Peak – ۲۰۱۵

آثار گیرمو دل تورو و توجه آن‌ها به ارواح و شرارت باعث می‌شود که به چیزی بیشتر از یک فیلم سینمایی تبدیل شوند. فیلم‌های او خاطرات و درس‌هایی را به ما می‌آموزند که تا پایان زندگی فراموش نخواهیم کرد. او با روایت خاص خود فیلم‌هایش را به یک اثر خاص‌تر تبدیل می‌کند و “قله‌ای به رنگ خون” از این قاعده مستثنا نیست. روح مادر ادیت زمانی که او کودک بود به او درباره قله‌ای به رنگ خون هشدار می‌دهد. با آمدن خانواده مرموز شارپ از انگلستان پدر ادیت از آن‌ها می‌خواهد که بروند، اما ناگهان او از دنیا رفته و اکنون ادیت با توماس شارپ ازدواج می‌کند، کسی که به او بسیار نزدیک است. آن دو به قصر شارپ‌ها می‌روند که در حال فرو ریختن است، اما در آنجا تنها نیستند. راز مخوف خانواده شارپ می‌تواند آن‌ها را از بین ببرد. نقش آفرینی بازیگران فیلم از جمله دلایل موفقیت آن است.


۶٫ احضار روح ۲ – The Conjuring 2 – ۲۰۱۶

اد و لورن وارن این بار به انگلستان می‌روند و این بار خانه سابق آن‌ها در چنگال ارواح است. آن ها با دریافتن این موضوع به یک اتفاق بزرگ‌تر و ترسناک‌تر پی می‌برند. این فیلم به موضوعاتی اشاره می‌کند که شاید هنوز برای انسان چندان مشخص نیست. تحقیقات ترسناک این زوج یکی از جاذبه‌های این فیلم است که پس از قرار گرفتن در کنار سایر بازیگران و قهرمان‌های فیلم تأثیر آن دو چندان خواهد شد.


۵٫ آنابل: آفرینش – Annabelle: Creation – ۲۰۱۷

یک خانواده معمولی پس از مرگ دختر کوچکشان براثر تصادف دگرگون می‌شوند. آن‌ها پس از سال‌ها از یک پرستار و دختران یتیم اش دعوت می‌کنند تا با آن ها زندگی کنند. جنیس، یکی از دخترهاست که معلول بوده و ارواحی می‌بیند که به نظرش به یک دختر بچه تعلق دارد. او در ابتدا می‌خواهد با او دوست شود اما این روح به شیطان تعلق دارد و پس از تسخیر او می‌خواهد دیگران را نیز از بین ببرد. روایت زیبای جیمز وان و جذابیت سری فیلم‌های آنابل باعث می‌شود که شاهد یک فیلم زیبا باشیم.


۴٫ احضار روح – The Conjuring – ۲۰۱۳

احضار روح از داستان واقعی خانواده پرون تشکیل شده که ترس را به عجیب‌ترین شکل ممکن تجربه می‌کنند. آن‌ها پس از خرید یک خانه ارزان به آن جا نقل مکان می‌کنند. اما پس از مرگ سگشان و مشاهده ارواح، شادی‌شان از بین می‌رود. آن‌ها با اد و لورن وارن تماس می‌گیرند که متخصص امور ماورالطبیعه هستند. زخم‌های روی بدن اد و لوران نشان دهنده تجربیاتی است که که هرگز فراموش نخواهند کرد. احضار روح با روایت تاثیرگذار و صحنه‌های ترسناک و نفس گیرش بدون شک می‌تواند یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های ممکن باشد.


۳٫ بابادوک – Babadook – ۲۰۱۴

یک زن بیوه به همراه پسر شش ساله‌اش سام زندگی می‌کند تا اینکه پسرش چیزهای عجیبی می‌بیند. توضیحات پسرش باعث می‌شود که برای دیدن یک موجود عجیب آماده باشد، موجودی که او را بابادوک می‌نامند. بابادوک با سبک خاص خودش می‌تواند یک اثر کلاسیک ترسناک و فراموش نشدنی باشد.


۲٫ ایت – It – ۲۰۱۷

یک موجود ترسناک پس از ۲۷ سال خواب اکنون آنقدر بزرگ شده که بتواند برای ترساندن کودکان شهر Derry و تغذیه از ترس آن‌ها خود را نشان دهد. گروهی از کودکان شهر به رهبری بیل، که برادرش قربانی این موجود بوده، می‌خواهند او را از مخفی گاهش درآورده و از بین ببرند. این فیلم بهترین فیلم ترسناک دهه گذشته است، فیلمی با یک اهریمن باهوش، ترسناک و به طرز عجیبی جذاب.


۱٫ شیون – The Wailing – ۲۰۱۶

با آمدن یک مرد عجیب ژاپنی، قتل‌های پست سر همی در روستا رخ می‌دهد که حاصل گسترش یک بیماری است. افسر پلیسی که درباره این پرونده تحقیق می‌کند علائم بیماری را در دخترش دیده و با آن مرد مقابله می‌کند. او سگش را می‌کشد و از فردی می‌خواهد تا در برابر شیطان از خانواده‌اش حفاظت کند. نهایتا مبارزه ای بین افسر پلیس و مرد ژاپنی آغاز می‌شود، آیا واقعاً این یک مبارزه است؟ شاید تا پایان داستان با این سؤال مواجه هستید و ترسی بر وجودتان مستولی شده که تا آخر فیلم همراهتان است.


پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

۱۰ داستان الهام‌بخش برای پرفروش‌ترین فیلم‌های ترسناک

۱۰ فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شدند

۱۳ فیلم ترسناک که بر اساس واقعیت ساخته شدند

۲۳ فیلم ترسناک برتر درباره زامبی

۲۵ فیلم برتر ترسناک تاریخ سینما

برترین فیلم‌های ترسناک سینمای ژاپن